3 dienos Niujorke

Keliaudami JAV galėjome skirti 3 dienas Niujorko tyrinėjimui. Grįžome su pojučiu, jog mums pavyko pajusti šio ypatingo miesto atmosferą… Kaip taip?

1.       Žinodami, jog nenorime skirti daug laiko viešajam transportui- Atrask Pasaulį dėka radome nakvynę hostelyje 10 min pėsčiomis nuo Central Parko. (Keliavome dviese, kambarys dvivietis, rakinamas, apie 40 $ asm./ naktis)

2.       Labai padėjo Maps. me nemokama aplikacija-  miesto žemėlapis veikiantis offline (JAV mobilusis ryšys itin brangus) su pažymėtomis must see vietomis, laisvės kruizo pradžia, hosteliu.

3.       Norėjome sužinoti daugiau apie NY nei tik apžiūrint pastatus, tad nusprendėme pasinaudoti turistinių autobusų paslaugomis. Rinką peržiurėjome dar būdami namuose- suradome Top View 3 dienų bus pass, kurio dėka galėjome išnaudoti šiuos autobusus kaip viešąjį transportą, keliauti penkiomis trasomis su gidu (per ausines pasirenki kalbą:  anglų, vokiečių, rūsų, ispanų ir t.t). Tarp įskaičiuotų trasų buvo ir pasiplaukiojimas link Laisvės salos, ir Niujorko miesto muziejaus įėjimo bilietas (30 minučių trukmės filmas (timelapse) apie miesto įkūrimą bei jo plėtrą iki dabarties… tikrai vertas dėmesio).

Likome laaabai patenkinti, o ir perkant  apie mėnesį anksčiau pavyko už 2 bus passus sumokėti apie  90 $ (vietoje viena trasa kainuoja apie 30-40 $/asm.).

4.       Už apie 8-10 $/asm. tikrai pajusite sotumo jausmą. Amerikietiška virtuvė savotiška, daug patiekalų teikiama sumuštinių forma (turbūt dėl gyvenimo tempo, mažai kas sustoja pavalgyti).  Hero sandwich (kaina apie 13-15 $)- tai sumuštinis kurio net vyrui užteko 2 kartams.

5.       Niujorke žmonės nelabai žiūri į šviesoforo spalvas. Labiau ar šiuo metu nevažiuoja automobilis,  jei ne – drąsiai eina per pėsčiųjų perėjas.

6.       Norint pravažiuoti Brooklyn‘o tiltu reikia pasitelkti kitą transportą (Top View ir kitiems turistiniams autobusmas uždraustas judėjimas šiuo tiltu). Šiuo tiltu galima pereiti pėsčiomis.

7.       Pakilimas į dedikuotas miesto panoramos apžvalgos aikšteles kainuoja apie 30-40 $/asm. Galbūt verta paieškoti aukštai dangoraižiuose įsikūrusių kavinių/restoranų…

8.       Jeigu domina muziejų lankymas- pasidomėkite iš anksto kainomis, darbo laiku i.t.t.

9.       Na, o ieškantiems atokvėpio nuo miesto šurmulio – Central Park tai puki poilsio vieta!

Sėkmės!