Italija, Carbonari makaronai

Kol italas turės lėkštę makaronų ir vyno butelį, masinių protestų nebus“, – sakė vienas draugas iš Italijos ir jis yra visiškai teisus. Kam nerimauti ir praleisti gyvenimą kovojant, jei porą valandų galite pasikalbėti apie makaronus, juos išvirti, išgerti su vynu ir pasinerti į saldžią ramybę.

Pakalbėkime apie Romos virtuvės karalienę – Carbonarą.

Nežinia, iš kur kilo šis pavadinimas ir kas pirmą kartą sugalvojo receptą.

Galbūt tai buvo Romos anglių kasytojai – medkirčiai (Carbonari), kurie ilgam laikui ėjo į miškus, pasiimdami su savimi ilgai negendančius produktus – džiovintą sūdytą kiaulieną, kietą sūrį ir makaronus. Tačiau neaišku iš kur jie gaudavo šviežius kiaušinius, iš kurių susidaro pasta. O galbūt pavadinimas kilo iš „karbonatos“ – taip Renesanso laikais jie vadino džiovintą ir rūkytą kiaulieną. Tinkamą „Carbonara“ pagal paprastą receptą turistinėje Romoje nėra taip lengva rasti. Geriausia ją gamina Testaccio rajone arba reikia aplankyt restoranus, tokius kaip „L’Arcangelo“, „Da Enzo“ ar „Roscioli“.

Keliaujame ragauti!

LTaigi, čia yra tobula Carbonara (4 porcijos)

Rigatoni – 400 gr.

Guanciale -200 gr.

Tai yra pagrindinis ingridientas! Vytinti kiaulienos žandai. Ir neduok Dieve lašinių ar bekono!

Kiaušinio trynys – 6 vnt

Tarkuotas „Pecorino Romano“ sūris – 80–100 gr.

Tarkuotas parmezanas – 30 gr.

Juodasis pipiras

Druska

Kepkite be sviesto, supjaustytus žandus, kad išsilydytu riebalai (mūsų padažo pagrindas). Keptuvė turėtų būti su aukštomis sienomis.

Įdėjome rigatoni virti. Druskos reikia šiek tiek mažiau nei įprastai, nes „Pecorino“ yra gana sūrus.

Dubenyje sumaišykite trynius ir sūrį, kol gausis kreminė pasta. Įpilkite truputį vandens iš makaronų, vėl sumaišykite ir suberkite šviežiai maltus pipirus.

Kai makaronai bus al dente, mes išimame rigatoni ir akimirksniu perkeliame juos į keptuvę su Guanciale (po keptuve neturėtų būti ugnies!). Išmaišykite. Neišpilkite viso vandens iš puodo!

Į keptuvę įpilkite kiaušinių ir sūrio pastos. Išmaišykite. Jūsų užduotis yra gauti puikų grietinėlės padažą, apgaubiantį makaronus. Jis turėtų būti šiek tiek skystas, su neriebios grietinės konsistencija. Reguliuokite tai vandeniu iš virtų makaronų. Dar šiek tiek maltų pipirų. Žiupsnelis pecorino. Padaryta!

Butelis Montepulciano d’Abruzzo… Tobulas malonumas!