Italija, Neapolis

Ką tik grįžau iš Italijos. Man atrodo, kad nemylėti šios šalies neįmanoma.

Čia gamta ir žmonės, kurie yra tokie artimi mums. Temperamentingi, melodingi italai, įspūdingos moterys ir vyrai, darantys komplimentus ir karštai reaguojantis į moterys …

Čia miestai, kaip papuošalų dėžutės – kur nepažiūrėsite, net ir kokia smulkmena, bet visur kažkas gražaus. Tai gali būti skulptūra ar paveikslas, pastatas ar jauki maža aikštė – piazzetta. Puikios keraminės laiptelių, kiemų, durų dekoracijos. Arba senovinė picerija ar konditerijos parduotuvė , kurios kvapai apgaubia visą gatvę plonu nematomu tinklu, iš kurio beveik neįmanoma išsiveržti. Italijoje viskas kitaip. Kaip tamsoje stovintys augalai greitai pasiekia šviesą, taip ir šiaurinių regionų gyventojai yra aukšti, liekni, blyškūs, aktyviai judantys gatvėmis, dirbantys. Pietvakariai, trumpi, sotūs ir įdegę, kurie užaugo saulėje ir niekur neleido laiko, regis, mėgaujasi tik „dolce vita“.

Italija Sorentas
Italija Pompėja

Vienas iš mano mėgstamiausių regionų yra Kampanijos žemė, esanti į pietus nuo Romos ir turinti savo turtus į pietus iki pat Kalabrijos. Visi žino ar yra girdėję apie Sorento pusiasalio grožybes. Sorento, Ravello, Positano ir Amalfio miestai jau seniai pritraukė daugybę turistų iš viso pasaulio. Poilsis ten nėra labai patogus, nes krantai statūs, o paplūdimių iš tikrųjų nėra. Vienintelis pakrantės kelias yra prisotintas transporto, o automobiliu važiuoti kartais kaip dar viena iš vietinių pramogų. Pėsčiųjų promenadų čia nėra, bet pasivaikščiot yra daugybė galimybių, tačiau dažniausiai aukštyn ir žemyn, takai ir laipteliai einantis per kalnus. Patogiausia keliauti jūra. Šių vietų grožis stebina ir kiekvienas turėtų pamatyti šias vietas bent kartą gyvenime, bent jau viena akimi!

Amalfio pakrantė labiausiai žinoma dėl Amalfio, Ravello, Positano, Sorento …

Italija Neapolis

Tačiau yra ir daug daugiau gražių mažų miestelių, kurie mažiau žinomi, bet ne mažiau įdomūs.

RAITO. Keli kilometrai nuo Salerno. Tiesiai ant uolėtų šlaitų virš Vietri sul Mare.

Galite klaidžioti stačiomis gatvelėmis, kurios labiau primena laiptus. Nueikite į vienintelę bažnyčią ir gal netyčia pamatysite ten vietines vestuves. Gerkite kavą mažame bare, kuris taip pat veikia kaip parduotuvė ir restoranas. Pasigrožėkite vaizdais į jūrą, Dviejų brolių uolas, Vietri paplūdimius.

Vietri sul Mare įtaka čia kiekviename žingsnyje!

Iš viršaus aiškiai matoma, kaip vietiniai vairuotojai meistriškai vykdo kasdienį darbą, vadinamą eismu!

Italija neįmanoma nemylėt.Toliau žavėdamasi Neapolio įlankos grožiu, negaliu nepaminėti jos perlų – Kaprio ir Iskijos salų. Ir kodėl Neapolis buvo nepelnytai nuvertintas turistais? Nuostabus miestas, su daugybe lankytinų vietų – muziejais, katedromis, neįprastai skaniu maistu, muzika !!! Miestas įsikūręs vaizdingoje įlankoje. Išskirtinė jo puošyba – Vezuvijaus ugnikalnis, iškilęs virš įlankos, tarsi kontroliuodamas savo valdas, uždaro vaizdingą visos įlankos panoramą. Neapolis yra atradimų miestas! Jis kupinas daugybės istorijų. O norint bent šiek tiek pakelti jo paslapčių šydą, reikia bent 3 naktis pabūti mieste, pasivaikščioti po senovinius miesto kvartalus, nueiti į katedras, San Karlo teatrą, pasivaikščioti vaizdingąja promenada.

Neapolis – miestas su siela! Nevertinkite fasado, pažvelkite šiek tiek toliau, arčiau širdies ir miestas jums atskleis visiškai naujas, dar nežinomas paslaptis. Mano miesto pojūtis yra keliomis eilutėmis žemiau.

O ir kaip aš labai myliu Neapolį!

Mes vienas kito dažnai nematome, tačiau kiekvienas susitikimas su Neapoliu yra šventė. Ir šis miestas, niekada nenustos stebinti!

Pats miestas išorėje yra negražus ir šiek tiek apleistas, tačiau viduje jis yra labai jaukus ir turi savo slaptus, kartais magiškus kampus. Tai rasite nuostabių karoliukų dulkėtoje dėžutėje, tada lentynoje staiga pasirodo knyga su geltonais lapais, pavyzdžiui, muziejaus eksponatas, arba į jūsų akis ateina keista figūra, kurios dar niekad nemačiau. Čia visada skamba muzika ir visada kvepia skaniais pyragais.

Apsilankykite Neapolio vakarėliuose! Svetingai priims visus. Ir kaip ten gamina !! Pica ar makaronai su baklažanais ir mažais pomidorais, apibarstyti sūriu, kai tik išbandysite, niekada nepamiršite! O kokiį romo pyragą ten kepa. !!!

Po tokios pilvo šventės, šiltose vietose, nebereikia atkreipti dėmesio nei į apgraužtas sienas, nei į duobę priešais namą, nei į šiek tiek perbrauktus vartus, vedančius į sodą. Neapolio neatspėjamumas ir netgi temperamentas palaiko jus tonuse, o jo lengvumas ir gera valia atpalaiduoją.

Aš tikiu, kad Neapolis taip pat ir Jus priglaus ir patiks! Ar norite atrast?

Adresas: Italija, Neapolis